نماینده آستارا

“روسیه” راه‌آهن رشت-آستارا را احداث می‌کند

نماینده آستارا گفت: احداث راه‌آهن رشت-آستارا اولویت نخست دستور مذاکرات ایران و روسیه بود و وزیر توسعه اقتصادی روسیه اعلام داشت پس از تصویب مقام بالاتر آن را اجرا می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستارا، غلامرضا مرحبا عصر امروز در جمع خبرنگاران در تشریح بخشی از آثار سفر آیت‌الله رئیسی به روسیه اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به روسیه بنا بود آنان‌ برای تکمیل بخشی از پروژه‌های مهم در ایران که برخی از آن‌ها در حوزه ریلی بود اعتباری را اعطا کنند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه‌آهن آستارا – رشت جزو این پروژه‌ها نبود گفت: این راه‌آهن با وجود اهمیت بالایی که دارد جزو طرح‌های این سفر نبود لذا در نخستین جلسه‌ای که در مسکو با حضور سفیر ایران و تیم اعزامی تشکیل شد این مسئله را مطرح کردم.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی از طرح موضوع راه‌آهن رشت-آستارا در این جلسات خبر داد و خاطرنشان کرد: در این راستا دو مذاکره موازی برای تأکید بر لزوم احداث راه آهن رشت – آستارا توسط دو تیم یکی به ریاست خاندوزی وزیر اقتصاد و دیگری به ریاست اوجی وزیر نفت انجام شد.

وی با بیان اینکه وزیر توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد که در صورت تصویب مقام بالاتر راه آهن رشت-آستارا را اجرا می‌کنند افزود: احداث راه آهن رشت-آستارا به عنوان اولویت نخست در دستور مذاکرات ثبت شد و رئیس جمهور در روز بعد آن را مورد مذاکره قرار داد.

مرحبا با بیان اینکه بنده در داخل استان گیلان با توجه به مدیریت موجود از به سرانجام رسیدن این گونه طرح‌ها و پروژه‌ها امیدی ندارم اذعان داشت: با این وجود امیدوارم با تکمیل راه آهن رشت- آستارا شاهد تحولی در توسعه اقتصادی گیلان به‌ویژه منطقه غرب استان باشیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی انتصاب برخی مسئولان در استان را مورد انتقاد قرار داد و با بیان اینکه شاهد فضای دلسرد کننده‌ای در گیلان هستیم گفت: انتصاب افرادی به گونه‌ای است که گاهی افراد شایستگی احراز مسئولیت از حیث علمی، تجربی و مدرک تحصیلی را ندارند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان استان گفتار و عملکرد متناقضی دارند و این انتصابات موجب دلسردی مردم شده است ابراز داشت: بنده به نوبه خودم در برابر این اقدامات کوتاه نمی‌آیم و برای اصلاح این وضعیت با مقامات کشوری نظیر وزیر کشور و سایر وزرای مربوطه صحبت می‌کنم.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در حال حاضر زمان واکاوی مسائل بیش از این به صلاح نیست اما ادامه روند کنونی در آینده شاهد حوادث دیگر خواهیم بود افزود: امیدوارم با کمک و همکاری مسئولان پیش از اینکه اتفاقات ناگواری رقم بخورد از این مسائل پیشگیری کنیم.

به گزارش تسنیم در سفر آیت‌الله رئیسی به کشور روسیه، مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، اوجی وزیر نفت و رئیس کمیسیون مشترک دو کشور و برخی از معاونان دو وزارتخانه و مدیرعامل شرکت راه‌آهن ایران به عنوان تیم پیشرو حضور داشتند.

انتهای پیام/