وزیر راه و شهرسازی:

پل مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد/ آغاز فعالیت سامانه نوبت دهی رانندگان در مرز آستارا

پل مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد/ آغاز فعالیت سامانه نوبت دهی رانندگان در مرز آستارا

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، مهرداد بذرپاش ظهر امروز در حاشیه بازدید از محل احداث پل جدید در مرز ایران و جمهوری آذربایجان در این شهرستان اظهار داشت: بعد از تراکم قابل توجه کامیون ها و تریلی ها در مرز آستارا وزارت راه و شهرسازی مستقیم به این موضوع ورود کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سامانه نوبت دهی رانندگان تریلی ها در مرز آستارا افزود: این سامانه از امروز وارد مدار شده و رانندگان در حال ثبت نام و اخذ نوبت جهت تردد مرزی از مرز دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان هستند.

مهرداد بذرپاش با بیان اینکه این سامانه به سامانه گمرک ایران متصل است خاطرنشان کرد: همزمان با اخذ نوبت از سامانه عملیات انجام امور گمرکی نیز توسط گمرک ایران انجام می شود.

بذرپاش با اشاره به اینکه یکی از دلایل دیگر تراکم کشنده ها و کامیون ها پل کم عرض و قدیمی دو کشور است افزود: این پل با ۸۰ ساله قدمت ظرفیت پذیرش و تردد بیش از ۲۵۰ تریلی در روز را ندارد.

وی با اشاره به حضور روزانه یک هزار و ۵۰۰ تریلی در مرز آستارا بر لزوم تسریع عملیات تکمیل پل جدید تاکید کرد و گفت: پل مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/