سفیر جمهوری آذربایجان در ایران:

مرز مسافری ایران و جمهوری آذربایجان به‌زودی بازگشایی می‌شود

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران گفت:با اقدامات و هماهنگی انجام‌شده بین دو کشور مرز مسافری ایران و جمهوری آذربایجان به‌زودی بازگشایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، علی علیزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: توسعه ارتباطات تجاری فعالان اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان باعث تسهیل و تسریع در عبور و مرور مرزی می‌شود.

علیزاده با اشاره به زمان بازگشایی مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان جهت تردد مسافری دو کشور افزود: در دوران کرونا و باوجود بسته بودن مرزها با سایر کشورها، مرز جمهوری آذربایجان برای تردد و مبادلات تجاری با جمهوری اسلامی ایران باز و فعال بود.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران ضمن ابراز خرسندی از توسعه فعالیت‌های تجاری بین دو کشور بر لزوم، گسترش سرمایه‌گذاری‌ها تأکید کرد.

علیزاده همچنین از افزایش پروازها بین دو کشور و ساده کردن تردد بین مرزها برای عبور و مرور دو ملت خبر داد و افزود: اهالی ایران و جمهوری آذربایجان از دیرباز دارای ارتباطات و اشتراکات فرهنگی و دینی بوده‌اند و همچنان این ارتباطات برقرار است.

وی بابیان اینکه اشتراکات فرهنگی و مذهبی بسیاری بین دو کشور دوست و همسایه وجود دارد تصریح کرد: این اشتراکات باعث نزدیکی دو ملت به همدیگر شده است و همین امر موجبات توسعه فرهنگی و تجاری را به دنبال داشته است.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به اهداف سفر خود از شهرستان مرزی بندر آستارا نیز گفت:

امروز به شهرستان مرزی بندر آستارا سفر کردیم تا بتوانیم از نزدیک از سرمایه‌گذاری جمهوری  آذربایجان در ایران که شامل بارانداز ریلی آستارا_آستارا و نحوه عملیات ساخت پل مشترک مرزی بازدید کنیم.

علیزاده با تأکید بر اینکه در اوج اپیدمی کرونا، مرز مشترک دو کشور در آستارا حتی یک روز هم تعطیل نشد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون به دلیل ویروس کرونا محدودیت‌هایی در مرز زمینی آستارا برای تردد مسافرین به وجود آمده است که البته هم‌اکنون مرز هوایی برای مسافران ایرانی فراهم است.

وی در ادامه از لغو ارائه برگه آزمایش کرونا از مسافرین ورودی به جمهوری آذربایجان خبر داد و افزود:

طبق هماهنگی‌های انجام‌شده از ماه “می میلادی” دریافت آزمایش تست کرونا از مسافرین ورودی به این کشور لغو می‌شود تا شرایط حضور آنان تسهیل شود.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران ادامه داد: با اقدامات و هماهنگی انجام‌شده بین دو کشور مرز مسافری ایران و جمهوری آذربایجان به‌زودی بازگشایی می‌شود.

بازدید از زیرساخت‌های اقتصادی ، محل احداث پل مشترک اتومبیل‌رو ، بارانداز ریلی آستارا – آستارا ، پایانه مرزی و گمرک زمینی آستارا از برنامه‌های سفر ، سفیر جمهوری آذربایجان در ایران به شهرستان مرزی آستارا بود.

انتهای پیام/۶۱۷