مدیرعامل سازمان بنادر تاکید کرد

لزوم اتصال بندر آستارا به راه آهن سراسری

معاون وزیر راه با اشاره به تلاش دولت برای افزایش ناوگان دریایی در خزر با مشارکت بخش خصوصی، گفت: اتصال بنادر انزلی و آستارا به راه آهن برای توسعه اقتصاد منطقه ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندرآستارا، علی اکبر صفایی پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش زیر ساخت‌ها در بنادر شمالی کشور، اظهار کرد: افزایش ظرفیت‌های تخلیه و بارگیری کالا در شمالی کشور از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به روسیه در راستای افزایش رونق اقتصادی و تبادل تجاری در خزر و توسعه اقتصاد دریا محور، افزود: با توجه به لزوم افزایش ظرفیت میزان نگهداری کالاهای اساسی در سیلو ها، ظرفیت‌های سیلویی بندر انزلی به ۲۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد تا بستر مناسبی برای ورود کالاهای اساسی به کشور باشد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی یکی از سیاست‌های دولت را توسعه حمل و نقل ریلی برشمرد و تاکید کرد: اتصال بنادر انزلی و آستارا به راه آهن سراسری برای توسعه اقتصاد دریا محور ضروری است.

صفایی به تلاش دولت برای افزایش ناوگان دریایی خزر با مشارکت بخش خصوصی برای ایجاد ظرفیت مناسب حمل و نقل و چند وجهی اشاره و تصریح کرد: مجتمع بندری انزلی با سابقه دیرینه در تجارت دریایی و دارا بودن اسکله‌های مناسب، ظرفیت‌های مناسبی برای رونق تجاری دارد و باید میزان تخلیه و بارگیری کالا در این بندر افزایش یابد.

معاون وزیر راه، تبدیل بندر انزلی از وارد کننده آهن آلات در گذشته به صادرکننده این کالا را نویدبخش رونق اقتصادی در این بندر دانست و گفت: در تلاش هستیم با افزایش ارتباطات بین المللی با کشورهای حاشیه خزر ظرفیت‌های مبادلات تجاری ایران با کشورهای همسایه افزایش یابد.

صفایی ادامه داد: با افزایش ناوگان کشتی‌های روبرو یه ناوگان دریایی کشور بسترهای مناسب برای ورود کالا به صورت کانتینری به عنوان زنجیره مهم در افزایش ترافیک کالا فراهم می‌شود.

انتهای پیام/