نماینده آستارا

عدم توجه به تذکرات گمرک ایران باعث از بین رفتن برنج در زاهدان شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عدم توجه مسئولین و مراجع تحویل گیرنده کالا به تذکرات گمرک ایران باعث از بین رفتن برنج های وارداتی در گمرک زاهدان شد.

غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاهخبریبندرآستارا، با اشاره به واردات برنج در زمان برداشت برنج در کشور اظهار داشت: کشاورزان کشور با هزینه و نهاده های گران محصول را تولید می‌کنند و زمان برداشت برنج، متأسفانه اولین محموله‌های برنج خارجی وارد کشور می‌شود.

نماینده آستارا در مجلس بابیان اینکه حمایت‌های کافی از کشاورزان این بخش صورت نمی‌گیرد تصریح کرد: به نظر می‌رسد مدیریت و نظارت در این بازار سروسامان قابل قبولی نداشته و باید در خصوص واردات برنج نظرات کارشناسی صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به واردات برنج در گمرک زاهدان و نامناسب بودن محل نگهداری از برنج‌های وارداتی خاطرنشان کرد: متأسفانه مرجع تحویل‌گیرنده و صاحب کالا و وزارت صمت و کشاورزی و یا بخش خصوصی اقدام مناسبی جهت حفاظت از آنان صورت نگرفته بود.

مرحبا بابیان اینکه متأسفانه به دلیل نامناسب بودن شرایط نگهداری این برنج‌ها از بین رفته است افزود: دستگاه‌های متولی این امر و مراجع تحویل‌گیرنده کالا بایستی پاسخگوی عدم حفاظت و نگهداری از این برنج‌ها باشند.

نماینده آستارا در مجلس با اشاره به اینکه برنج‌های وارداتی در گمرک زاهدان از بین رفته است گفت: تذکرات گمرک ایران در خصوص محل نگهداری برنج در زاهدان به‌موقع بود و باید مسئولان و یا هر فرد دیگری که به این تذکرات عمل‌نکرده‌اند پاسخگو باشند.

مرحبا افزود: عدم توجه مسئولین و مراجع تحویل گیرنده کالا به تذکرات گمرک ایران باعث از بین رفتن برنج های وارداتی در زاهدان شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از مراجع نظارتی و قضایی خواست با سازمان‌ها و شرکت‌هایی که دراین‌خصوص کوتاهی کرده و سرمایه کشور را به هدر داده‌اند برخورد قانونی صورت گیرد.

انتهای پیام/۶۱۷