وزیر راه و شهرسازی:

حجم ترانزیت ایران و جمهوری آذربایجان افزایش می‌یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: با انجام توافقات صورت گرفته و دستورات ویژه رئیس جمهور جمهوری آذربایجان حجم ترانزیت ایران با این کشور افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، رستم قاسمی عصر امروز در حاشیه آیین عملیات آغاز احداث پل مشترک مرزی آستاراچای در بارانداز ریلی این شهرستان اظهار داشت: مطابق تعهدات مشترک ایران و جمهوری آذربایجان این پل مرزی ظرف یک سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت این پل مشترک مرزی حجم ترانزیت دو کشور را افزایش خواهد داد افزود: در چند ماه گذشته ۶۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد.

قاسمی با تاکید بر اینکه با ساخت این پل مشترک مرزی، کالای ایرانی در مدت ۳ روز به روسیه خواهد رسید تصریح کرد: امیدواریم با ادامه پروژه‌ای مشترک دیگر در حوزه اقتصادی شاهد توسعه دو چندان مناسبات اقتصادی دو کشور باشیم.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ۴۵ روز آینده کمیسیون مشترک ایران و جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود و اسناد این کمیسیون برای امضا آماده می‌شود.

وی با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نیز خاطرنشان کرد: در این دیدار برای توسعه اقتصادی دو کشور از جمله ترانزیت و حجم تجارت دستورات ویژه‌ای را رئیس جمهور جمهوری آذربایجان صادر کرد.

انتهای پیام/