معاون وزیر راه و شهرسازی

تخصیص ۷ هکتار زمین برای ایجاد پایانه ترانزیتی جدید آستارا_آستارا

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ایجاد پایانه جدید در مرز آستارا گفت: ۷ هکتار زمین برای ایجاد پایانه صادراتی آستارا_آستارا تملک شده است.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، داریوش امانی دقایقی پیش در بازدید از پل مرزی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران گفت: در راستای توافقات صورت گرفته بین مقامات عالی ایران و جمهوری آذربایجان در آستارا حضور پیدا کردیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۲ ماه گذشته دیدارهای مشترکی بین دو کشور انجام شده است افزود: با توجه به اهمیت بالای آستارا در حوزه ترانزیت اقدامات مهمی در دست اقدام است. اقدامات لازم برای تردد کامیون‌ها از پل جدید آستارا_آستارا انجام شده است تصریح کرد: ظرف۴ ماه تردد موقت کامیون‌ها از پل جدید آستارا_آستارا انجام می‌شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره به اینکه طبق توافقات ایران و جمهوری آذربایجان پایانه جدید و موقت مرزی در محل پل جدید ایجاد می‌شود گفت: طی دو ماه آینده جمهوری اسلامی ایران نسبت به ایجاد سایت موقت و راه دسترسی جدید برای استفاده کامیون‌ها اقدام می‌کند.

امانی با بیان اینکه امروز در جلسه مشترک در فرمانداری آستارا برنامه زمان‌بندی ایجاد پایانه جدید مرزی مشخص می‌شود گفت: با توجه به توافقات ایران و جمهوری آذربایجان در مرز آستارا، کامیون‌های خالی از پایانه جدید و کامیون‌های حامل کالا از پل قدیم استفاده می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به همکاری استانداری گیلان درباره ایجاد پایانه جدید مرزی در آستارا نیز  گفت: در این راستا ۷ هکتار زمین برای ایجاد پایانه صادراتی تملک شده است و اقدامات لازم جهت ایجاد این پایانه در حال انجام است.

بازدید از پل تخریب شده محور تالش_آستارا (سیبلی)، پسکرانه پایانه مرزی آستارا،پایانه ریلی و پل جدید آستارا_آستارا از جمله برنامه های معاون وزیر راه و شهرسازی از آستارا است.

انتهای پیام/