با حضور استاندار گیلان

استخر ورزشی آستارا و پروژه تفریحی “کاکوله” شهرداری به بهره‌برداری رسید

با حضور استاندار گیلان؛ استخر ورزشی آستارا و پروژه تفریحی "کاکوله" شهرداری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، ظهر امروز با حضور عباسی استاندار گیلان و جمعی از مسئولین شهرستان، استخر ورزشی آستارا پس از ۲۳ سال به بهره‌برداری رسید.

اسدالله عباسی، در آیین بهره‌برداری از استخر شنای ورزشگاه وحدت این شهرستان با اشاره به پروژه تفریحی ساحل آستارا اظهارداشت: خوشبختانه شهرداری آستارا در این حوزه کارنامه قابل قبولی دارد که یکی از آنها، پروژه تفریحی کاکوله این شهر می باشد.

عباسی با ابراز رضایت از نامگذاری این پروژه به نام کاکوله در ساحل شهر آستارا افزود: در نامگذاری آن که یک پرنده محلی است با ظرافت و با سلیقه عمل شده است که به نوعی حفاظت از نام و میراث بومی منطقه گیلان است.

وی با تقدیر از مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در راه اندازی استخر ورزشی ورزشگاه وحدت این شهرستان تصریح کرد: استخر شنای ورزشی وحدت آستارا پس از ۲۳سال که به صورت نیمه کاره رها شده بود، با نگاه ویژه دولت، پس از یکسال و چند ماه به سرانجام رسید.

شهردار آستارا در ادامه با اشارهبه پروژه تفریحی کاکوله آستارا نیز ادامه داد : نام این محل زیبای تفریحی از نوعی پرنده بومی به نام “کاکوله” برداشت شده است که همیشه در ساحل زیبای این شهر حضور ماندگاری دارد.

میثم الوانپور، اعتبار صرف شده برای این پروژه تفریحی را  ۳ میلیارد هشتصد میلیون تومان برشمرد و مساحت آن را یک هزار متربع مربع عنوان کرد.

شهردار آستارا با بیان اینکه مجموع اعتبار پروژه های هفته دولت شهرداری آستارا ۲۳ ميليارد و سیصد ميليارد تومان بوده است افزود: با توجه با بودجه ای که شورای شهر مصوب کرده است که از این مبلغ  ۲۰ میلیارد تومان به حمایت و کمک دولت برای توسعه عمرانی شهر آستارا نیاز داریم.

وی در ادامه  با اشاره  به پروژه های عمرانی شهر آستارا نیز گفت:در حوزه  آسفالت معابر نیز در یک ساله گذشته بیش از ۶۵۰ تن قیر تهیه کردیم و بالغ بر ۱۱ هزار و هفتصد تن آسفالت تولید و مورد استفاده قرار گرفته است.

انتهای پیام/