در گفت و گو با پایگاه خبری مطرح شد؛

آمادگی شهرداری آستارا برای مقابله با سیل احتمالی

شهردار آستارا گفت: تمام نیروها و امکانات شهرداری آستارا برای روبرو شدن با سیل احتمالی آماده است.

میثم الوان پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگه اطلاع رسانی بندر آستارا اظهار داشت: تمام تجهیزات و نیروهای انسانی شهرداری آستارا برای مقابله با سیل احتمالی آماده شده است و شهروندان نگرانی نداشته باشند.

شهردار آستارا با اشاره به اخطاریه مدیریت بحران و سازمان هواشناسی استان گیلان در خصوص بارش باران و احتمال وقوع سیلاب افزود:  مسافران محترم از چادر زدن در نوار ساحلی آستارا خودداری نموده و شهروندان ساکن درحاشیه رودخانه ها نیز مراقب بروز سیل باشند.

الوان پور تصریح کرد: به دلیل افزایش احتمالی دبی آب در ۴۸ ساعت آینده در رودخانه شهر نسبت به وقوع سیل به ساکنان حاشیه رودخانه ها و مسافران حاضر در نوار ساحلی آستارا هشدار داده می شود.

شهردار آستارا ادامه داد: با توجه به هشدارهای هواشناسی و احتمال بارش و وقوع سیل در بخش‌هایی از شهر آستارا ، برای مقابله با سیل احتمالی آماده‌باش به تمام نیروها داده شده است.

طبق آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی از اواخر وقت امروز یکشنبه تا اواخر هفته جاری بارش رگبار باران پیش بینی شده که احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل ها، مواج شدن دریا، کاهش محسوس دما و کاهش دید افقی در مناطق کوهستانی وجود دارد.

انتهای پیام/