معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا با بیان اینکه چند روستا و شهرک به آستارا الحاق می‌شوند گفت: مطابق طرح تفصیلی شهر آستارا که با مشارکت کارشناسان شهرداری تدوین شده‌است، روستاهای جلال‌آباد، خشکه‌ دهنه، غلام محله و شهرک‌های مسیر روستای ویرمونی تا پایان سال به محدوده شهری الحاق خواهند شد.

شهر مرزی بندر آستارا

شهر مرزی بندر آستارا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، کامبیز لقمانی مقدم اظهار کرد: طرح تفصیلی شهر آستارا در سطح هزار و ۵۰۰ هکتار تدوین شده است و پیش بینی می شود جمعیت شهر از ۵۱ هزار نفر در سال ۹۹ به ۶۵ هزار نفر تا سال ۱۴۰۸ افزایش یابد.

وی ادامه داد: مسئولان دستگاه های اجرایی باید متناسب با افزایش جمعیت و تراکم شهری به توسعه فضاهای آموزشی، فرهنگی و تفرجگاه ها اقدام کنند و توسعه زیرساخت های آب، برق، معابر و مسکن در دستور کار قرار گیرد.

معاون فرماندار آستارا گفت: طرح جامع توسعه آستارا که در سال ۱۳۴۸ تهیه شده بود، بنابراین شهرداری آستارا به تهیه نقشه های محله بندی و برنامه های راهبردی اقدام می کند و دستگاه های مرتبط نیز همکاری کنند.

وی ادامه داد: باید با استفاده از مشارکت مردم اولویت های شهر آستارا در رابطه با مدیریت زباله، آسفالت و سیستم فاضلاب احصاء و به اجرای طرح های مرتبط اقدام شود.

بر اساس این گزارش، مطابق طرح تفصیلی شهر آستارا که با مشارکت کارشناسان شهرداری تدوین شده‌است، روستاهای جلال‌آباد، خشکه‌ دهنه، غلام محله و شهرک‌های مسیر روستای ویرمونی تا پایان سال به محدوده شهری الحاق خواهند شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش مرکزی و لوندویل در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.