به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در دوازدهمین جلسه ستاد مدیریت بحران کرونا این شهرستان اظهار داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان سال “جهش تولید” می‌توان از آن به عنوان کلیدواژه در خنثی کردن تحریم‌ها بهره‌مند شد .


رستم زاد افزود: نام‌گذاری سال “جهش تولید” باید مبنای عملکرد ها و برنامه ریزی های مدیران شهرستان قرار گیرد و یکی از مبنای ارزشیابی آنها خواهد بود.
وی گفت البته برای تحقق واقعی این شعار سال و جهش تولید علاوه بر همت و تلاش مضاعف همه مردم و مسئولین و تولید کنندگان اصلاح واقعی و اساسی در قوانین مرتبط با تولید و عوامل تولید در کشور است و باید بسیاری از قوانین دست و پا گیر بر سر راه تولید که خود بزرگترین مانع تولید و تولیدگنندگان هستند حذف و یا اصلاح شوند .
رستمزاد گفت امروز بسیاری از قوانین قدرت ریسک و اقدام و عمل را از مدیران گرفته و مدیران را میترسانند و اگر بازنگری و تدبیر لازم دراین خصوص صورت گیرد اونوقت میشود به تحقق شعار سال امیدوار بود و البته این نیازمند اراده و همت و تلاش همگانی است و قطعا شعار سال میتواند علاوه بر بی اثرکردن تحریمها کشور را در همه زمینه ها بسیار جلو ببرد.
فرماندار شهرستان آستارا اضافه کرد: مقابله با کرونا وظیفه همگانی است و برای پیروزی بر این ویروس باید همه اقشار با همدلی و هماهنگی و با یک هدف که آن هم نابودی این بیماری است گام بردارند و مردم باید واقعا خطر این ویروس را بسیاری جدی بگیرند و در برخورد با آن نباید سهل انگاری کنند. 
وی ادامه داد: در سال ۹۹ با همت مسئولان و تلاش و پشتکار جوانان و مردم امیدواریم سالی سرشار از موفقیت و بالندگی در تمامی عرصه ها داشته باشیم و ما نیز در این مسیر به عنوان سرباز نظام گام خواهیم برداشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش در ضمن تقدیر و تشکر از خیرین شهرستان که سبقه فرهنگی شهرستان آستارا را به رخ کشیدند و با جمع آوری کمک های لازم و خرید لوازم پزشکی و بهداشتی برخی از کاستی های بیمارستان را تامین کردند و برخی نیز که دانشگاه علوم پزشکی گیلان قول تجهیز سریعتر آن را داده که انشاالله به زودی شاهد استقرار این دستگاه ها در تنها بیمارستان آستارا خواهیم باشیم
وی در ادامه گفت: همچنین از بازاریان و کسبه که با تعطیل کردن پاساژها و مغازه ها طبق مصوبه هیات دولت، نشان دادند که سلامتی خود، همشهریان و هموطنانشان مهمتر از درآمد و سود آنهاست، تاکیدی دوباره بر فرهنگ غنی مردم این شهرستان است، کمال قدر دانی را داریم و مکاتبات و هماهنگی های لازم در خصوص جبران خسارات وارده به این عزیزان را در دستور کار قرار داده ایم و ویروس کرونا ثابت کرد ایرانی ها در مواقع حساس و بحرانی در کنار هم هستند.
فرماندار آستارا با اشاره به تدابیر اتخاذ شده در خصوص تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم گفت: با تدبیری که مسئولین کشوری اندیشیده اند، کوچکترین خللی در تامین کالاهای اساسی مردم نخواهد بود و مردم نگران تامین مایحتاج خود نباشند همانگونه که اکنون تمام مواد مورد نیار در دسترس عموم قرار دارد.
رستم زاد در ادامه از ایثارگری ها و جان فشانی های حوزه پزشکی و پرستاران که شهدای سلامت نام گرفته‌اند نیز تقدیر و تشکر کرد و گفت: ایثار و فداکاری های شما در خط مقدم جبهه مبارزه با ویروس کرونا همانند ایثار و فداکاری هشت سال دفاع مقدس در تاریخ ایران ثبت شد و آیندگان از شما به نیکی یاد خواهند کرد وی همچنین از تلاش ها و فعالیت های اهل رسانه و مطبوعات شهرستان که در راستای اطلاع رسانی در خصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن تقدیر و تشکر کرد.
رستم زاد در پایان با اشاره به فعال بودن مرز آستارا در مواقع حساس و بحرانی که نشان از هماهنگی و همکاری دست اندرکاران گمرک و مسئولین آستارا را دارد از تلاش ها و پیگیری های استاندار محترم و همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان تقدیر و تشکر کرد.