به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، هیئت نظارت بر انتخابات استان گیلان افراد تایید صلاحیت شده حوزه انتخابیه آستارا مشخص شدند.

۱.اسد معانی

۲.کاظم داوری

۳.زهرا سعادتی

۴.بهروز عبادزاده

۵.یعثوب گل گشتی

۶.فرشاد پور افقی

۷.غلامرضا مرحبا

۸.احد نجار

۹.کیهان نگاری

۱۰. ولی داداشی

۱۱. داود کریمی

قائم مقام هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان گیلان در مورد نحوه ارسال شکایات توسط داوطلبان نیز عنوان کرد: نامزدهایی که به نتایج بررسی صلاحیت‌‌ها اعتراض دارند می‌توانند به دفتر هیئت نظارت واقع در استانداری گیلان مراجعه کرده و نسبت به ثبت شکایت خود اقدام کنند.

قنبریان مراجعه به نمایندگی شورای نگهبان در تهران که در ورزشگاه تختی مستقر شده است را نیز از دیگر راه‌های ارسال شکایات توسط داوطلبان خواند و گفت: نتایج بررسی شکایات و اعتراضات داوطلبان رد و یا عدم احراز صلاحیت شده پس از انجام فرآیند بررسی تا ۲۰ روز آینده اعلام شده و به اطلاع آنان می‌رسد.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان مهم‌ترین دلایل رد صلاحیت داوطلبان در این استان را برشمرد و افزود: نخستین دلیل رد صلاحیت‌‌ها مربوط به موضوعات، مسائل و مفاسد مالی اعم از دریافت رشوه، دست‌اندازی به بیت‌المال و سایر مباحث مالی بوده است.

وی به دیگر دلایلی که در ردصلاحیت نامزدها و داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس یازدهم استان گیلان دخیل بوده اشاره کرد و اظهار داشت: مسائل اخلاقی، مهم‌ترین موضوعات در حوزه مخالفت و ضدیت با سیاست‌های نظام، عدم التزام به نظام و جمهوری اسلامی ایران به ترتیب از دیگر دلایل رد صلاحیت‌ها محسوب می‌شوند. 

۲۲ بهمن ماه لیست قطعی داوطلبین توسط وزارت کشور به حوزه های انتخابیه آستارا اعلام می شود.

گفتنی است ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستارا با نام نویسی ۴۱ داوطلب پایان یافت.