به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، حسن کربلایی در یادداشتی با عنوان “بزدلها چگونه مردمانی هستند؟” در واکنشی به تایید صلاحیت اولیه برخی کاندیداها و نمایندگان فعلی مجلس در هیات اجرایی انتخابات گیلان نوشت ؛ آقایان و خانم های هیات اجرایی چرا همه بارها را به دوش نظارتی ها ریختند؟عجیب است که هیچ کاندیدایی رد صلاحیت نشد .

یعنی واقعا چهار تا مدرک درباره بعضی نماینده ها نداشتید تا بتوانید آنان را رد صلاحیت کنید؟ یا حداقل چندنفر را عدم احراز بزنید؟ عجیب است که هیچ کاندیدایی رد صلاحیت نشد!

هیات های اجرایی

دبیرستاد امربه معروف و نهی از منکر گیلان و یکی از کاندیدای انتخابات مجلس در رشت گفت؛آیا بین این نمایندگان ،جنگل خوار، کوه خوار ، مفت خوار، رشوه خوار ، پولخوار ، یاوه گو و محکومان قضایی پیدا نکردید؟!!

واقعا مدارک لازم را نداشتید؟ یعنی همه خوبند؟ عجیب است که هیچ کاندیدایی رد صلاحیت نشد!

وی با عذرخواهی از نمایندگان زحمتکش ،مومن ،متدین و دانا گفت ؛ انصافا هیات های اجرایی ما اینقدر باید ترسو باشند؟البته می دانم برخی از دادستان ها و شخصیت های ارزشنمد عضو این هیات های اجرایی تلاش خود را کردند و ظاهرا زورشان نرسید و عجیب اینکه هیچ نماینده ای رد صلاحیت نشد!

وی دلیل این کار برخی از افراد هیات اجرایی را ترس ازدست دادن پست و میز بعد از رای آوردن این کاندیدا دانست و گفت:از نظر من شما معتمد مردم نیستید، شما بی عرضه اید، شما صلاحیت عضویت در این هیات ها را ندارید و باید از پیشگاه مردم ، قانون و خانواده های شهدا عذرخواهی کنید.

وی از هیات نظارت خواست شجاع باشند ، ملاحظه هیچکس را نکنند و فقط قانون ، مردم و شهدا را درنظر بگیرند.

به گزارش این پایگاه، بررسی صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیئت‌های اجرایی مستقر در ۱۱ حوزه انتخابیه از ۱۷ آذرماه جاری آغاز و با گذشت ۱۰ روز، روز سه‌شنبه ۲۶ آذر پایان یافت./وبلاگ حسن کربلایی

در حوزه انتخابیه آستارا، از مجموع ۴۲ نفر ثبت‌نامی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی شهرستان تالش، ۳۶ نفر به تأیید هیئت اجرایی رسیدند.

بر این اساس با احتساب رد صلاحیت یکی از داوطلبان به دلیل عدم وصول مدرک تحصیلی و انصراف پنج داوطلب، تعداد تأییدشده‌ها به ۳۶ نفر رسید.

طبق بررسی‌های انجام‌شده در هیئت‌های اجرایی استان، از مجموع ۴۶۵ داوطلبی که برای شرکت در رقابت‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام‌نویسی کرده بودند، ۴۰۶ تن (بالغ‌بر ۸۷ درصد) صلاحیتشان تأیید، ۳۳ تن (۷ درصد) رد یا عدم احراز صلاحیت و ۲۶ تن (۵ درصد) دیگر از داوطلبان نیز انصراف دادند.

بنا بر قانون ۳۳ تن از افرادی که رد صلاحیت و یا صلاحیتشان برای هیئت‌های اجرایی محرز نشده (داوطلبینی که رد و یا عدم احراز صلاحیتشان به اطلاعشان رسیده) می‌توانند اعتراض و یا شکایت خود را از ۲۸ آذر با مراجعه به هیئت نظارت استان مستقر در استانداری ارائه دهند.

انتهای پیام/