استاندار گیلان

۵۰ مجوز «بی‌نام» آماده واگذاری به سرمایه‌گذار در گیلان است

استاندار گیلان گفت: تاکنون 50 طرح در استان با اخذ همه مجوزها به عنوان مجوز بی‌نام آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران در استان گیلان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، اسدالله عباسی عصر امروز درجلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اینکه دولت سیزدهم دولت مردمی و انقلابی است اظهار داشت: دولت سیزدهم برگرفته از اراده ملت غیور ایران اسلامی شکل گرفته است و همواره این دولت در خدمت مردم خواهد بود.

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده در مقابله با شیوع کرونا در سطح کشور و استان گیلان تصریح کرد: در دولت قبل شرایط استان گیلان در مبارزه با کرونا شرایط خوبی نداشت که خوشبختانه با تدابیر رئیس جمهور و ورود واکسن و سایر تجهیزات پزشکی این شرایط مدیریت شد.

وی مهمترین اقدام دولت در بخش اقتصادی را مهار تورم در حوزه های مختلف در کشور دانست و خاطرنشان کرد: با مدیریت دولتمردان دولت انقلابی هم اکنون شرایط امیدبخشی در جامعه حاکم شده است که امیدواریم همچنان با قدرت این مسیر را ادامه دهیم.

مقام عالی دولت در گیلان، مهار و کنترل تورم، شرایط مطلوب در ذخایر کالاهای اساسی، خنثی کردن تحریم ها، دیپلماسی فعال در وین، عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای، افزایش صادرات غیرنفتی و آزاد سازی پول های بلوک شده را از جمله اقدامات دولت در چند ماه گذشته عنوان کرد و گفت: در راستای برنامه‌های دولت سیزدهم برنامه های بسیار ارزشمندی در خصوص توسعه اقتصادی گیلان خواهیم داشت.

استاندار گیلان با اشاره به تسهیل و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان گیلان نیز اظهار داشت: تاکنون ۵۰ طرح در استان با اخذ همه مجوزها به عنوان مجوز بی‌نام آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران در استان گیلان است.

عباسی، خنثی کردن تحریم ها،آزاد شدن بخشی از منابع مالی در خارج از کشور رااز دیگر اقدامات مهم دولت عنوان کرد و گفت: سفر رئیس جمهور به چین، روسیه و فعال کردن دیپلماسی در وین و توسعه صادرات نفتی و غیرنفتی از توفیقات مهم دولت می باشد که در آینده خبرهای خوبی برای مردم خواهیم داشت.

استاندار گیلان در ادامه با تاکید بر اینکه در مبارزه با فساد در دستگاههای دولتی با کسی تعارف نداریم افزود:  اجازه نمی دهیم در استان گیلان فساد اداری و غیر اداری صورت پذیرد، در صورت گزارش تخلف اثبات شده از هر مدیری، با قاطعیت برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فضای خوبی در حوزه صنعت، تولید و اشتغال استان گیلان ایجاد شده است اظهار داشت: در حوزه مسکن ملی نیز شرایط ارائه زمین به مردم را فراهم آورده ایم که پس از بررسی کارشناسان اقدامات لازم به متقاضیان مسکن انجام می شود.

مقام عالی دولت در گیلان بر لزوم توسعه اقتصاد دریا محور در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تاکید کرد و گفت: شهرستان مرزی آستارا با دارا بودن بندر نقش مهمی در توسعه اقتصادی منطقه دارد که در این راستا با رایزنی های انجام شده روابط بین بندر آستارا و بندر آستراخان توسعه می یابد.

وی به ظرفیت های مرزهای سه گانه شهرستان مرزی بندر آستارا اشاره کرد و افزود: با تلاش همه مسئولین عالی استان و شهرستان آستارا شرایط حضور سرمایه گذاران و رفع موانع تولید و خدمات را تسهیل می کنیم.

در پایان این جلسه طی حکمی از سوی استاندار گیلان، عنایت رضایی پور به عنوان سرپرست فرمانداری آستارا منصوب و معرفی و همچنین جمشید مهدوی نیز به سمت معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امورعمرانی فرمانداری آستارا منصوب شد.

انتهای پیام/