رئیس سازمان حفظ نباتات کشور

وضعیت مرکز قرنطینه نباتات در مرز آستارا مناسب نیست/ایجاد پایانه صادراتی در دستور کار است+فیلم

رییس سازمان حفظ نباتات کشور: وضعیت مرکز قرنطینه نباتات در مرز آستارا مناسب نیست؛ایجاد پایانه صادراتی در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، شاهپور علائی مقدم صبح امروز در حاشیه بازدید از مرکز قرنطینه نباتات مرز زمینی این شهرستان اظهار داشت: کمک به حفظ نباتات از دست عوامل زیان‌رسان به عنوان یکی از مهم ترین اهداف سازمان حفظ نباتات کشور از اولویت ها می باشد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به وضعیت حال حاضر مرکز قرنطینه نباتی در مرز زمینی شهرستان بندر آستارا افزود: وضعیت فیزیکی، نیروی انسانی و بسترهای لازم فناوری در این واحد راضی کننده نبود که بایستی در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه این سفر و بازدید به دستور و تاکید وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفت تصریح کرد: دولت توجه ویژه ای به حوزه ترانزیت و صادرات به کشورهای منطقه دارد که یکی از این پیگیری ها فعال سازی کریدور شمال جنوب است.

علائی مقدم با بیان اینکه با فعال شدن کریدور شمال جنوب تحول اساسی در منطقه توسط ایران ایجاد می شود افزود: در صورت راه اندازی این کریدور که در دستور کار دولت قرار گرفته است تحول عمده ای در حوزه اقتصادی صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل دریایی به کشورهای حاشیه خزر به دیپلماسی بیشتری نیاز داریم افزود: انشالله با صحبت هایی که با مسئولین عالی داشته ایم، مرکز پایانه صادراتی منظم و استاندارد در شهرستان بندر آستارا ایجاد می شود.

انتهای پیام/