وزیر کشور

خسارت مناطق سیل‌زده آستارا جبران می‌شود

وزیر کشور گفت: خسارت وارده در مناطق سیل‌زده غرب گیلان و آستارا جبران می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بندرآستارا، احمد وحیدی شامگاه پنجشنبه در جلسه کمیته بحران مناطق سیل‌زده غرب استان گیلان در این شهرستان، اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید همواره آماده مدیریت بحران باشند تا با تمام توان وارد میدان خدمت شوند.

وزیر کشور با بیان اینکه ساماندهی و رسیدگی به وضعیت رودخانه‌ها بسیار حیاتی است، بر لزوم لایروبی رودخانه‌ها تاکید کرد و افزود: در صورتی که لایروبی رودخانه‌ها به موقع انجام نشود، خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مدیران نظارتی باید نسبت به دلایل این سیل که باعث خسارت شده، بررسی‌های لازم را انجام دهند، تصریح کرد: دلایل ایجاد این سیلاب که باعث خسارات مالی و معنوی شده است به صورت دقیق بررسی می‌شود.

وحیدی با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی سیلاب غرب گیلان و بالاخص شهرستان آستارا نیز گفت: مسئولان ذی‌ربط در اسرع وقت نسبت به شناسایی نقاط ضعف‌ها و همچنین تقویت پل‌ها و اماکن عمومی چاره‌اندیشی کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه اماکن و تاسیسات احداث شده در حریم رودخانه‌ها باید تعیین و تکلیف شود، تصریح کرد: احداث پل جایگزین جدید راه ارتباطی رشت – آستارا باید ۲۴ ساعته کار شود تا سریعا در تردد مردم تسریع و تسهیل شود.

وحیدی با اشاره به خسارات وارده به باغات و تاسیسات کشاورزی در منطقه غرب استان گیلان نیز اظهار داشت: استانداری گیلان با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط سریعا نسبت به شناسایی و جبران آن اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه آستارا یک شهر مهم مرزی و بندری است بر لزوم توسعه تجاری این شهرستان تاکید کرد.

وزیر کشور در ادامه با تاکید بر ایجاد و ساماندهی کانال‌های هدایت آب‌های سطحی در این شهرستان، افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن این شهرستان باید امکانات پذیرش گردشگر نیز در این شهر فراهم شود.

انتهای پیام/