در هشتمین دوره مسابقات روبوتیکاپ دانش آموزی:

نوجوانان آستارایی مقام دوم مسابقات روبوتیکاپ کشوری را کسب کرد

بردیا منظری نوجوان آستارایی از مدرسه غیرانتفاعی طاها در شهرستان آستارا توانست مقام دوم این دوره از مسابقات را کسب کند و عضو تیم متنخب جهانی ایران شد.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، هشتمین دوره مسابقات روبوتیکاپ دانش آموزی انتخابی مسابقات جهانی با شرکت ۹۲۰ دانش آموز در ۲۶ لیگ از جمله مسیریاب ، جنگجو، حل ماز ، برنامه نویسی، آتش نشان ، مین یاب در ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت برگزار شد.

در این مسابقات بردیا منظری نوجوان آستارایی از مدرسه غیرانتفاعی طاها در شهرستان آستارا توانست مقام دوم این دوره از مسابقات را کسب کند و عضو تیم متنخب جهانی ایران شد.

 

دانش آموزان از سراسر کشور در صورت کسب مقام در این مسابقات مجوز حضور در دوره های تخصصی آمادگی مسابقات جهانی رباتیک ۲۰۲۳ را کسب می‌نمایند.

هدف از برگزاری این مسابقات کشف استعداد دانش آموزان نخبه میباشد.

دوره های آمادگی شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ از ۱۸ خرداد در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار میگردد و اعضای اصلی تیم جهانی حداکثر تا پایان خرداد توسط کمیته ارزیابی انتخاب خواهند شد.

لازم به ذکر است پیش از این تیم جهانی رباتیک دانش آموزی موفق به کسب مقام سوم جهان در مسابقات ۲۰۱۹ مالزی و مقام نایب قهرمانی در مسابقات ۲۰۲۲ هند شده است.

گفتنی ست مسابقات جهانی رباتیک دانش آموزی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به دلیل همه گیری کرونا برگزار نشده است.

انتهای پیام/