معاون استاندار گیلان:

نظارت ضعیف سازمان بنادر و دریانوردی در عدم اتمام لایروبی بندر آستارا باعث تضییع حقوق بيت‌المال شده است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: ضعف پیمانکار و نظارت ضعیف سازمان بنادر و دریانوردی در عدم اتمام لایروبی بندر آستارا از نظر این معاونت محرز بوده و باعث تضییع حقوق بیت‌المال شده است.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، سیدمحمد اسحاقی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به عدم اتمام لایروبی مجتمع بندری آستارا در ۱۳ سال گذشته اظهار داشت: متاسفانه ضعف پیمانکار و نظارت ضعیف سازمان بنادر و دریانوردی در عدم اتمام لایروبی بندر آستارا باعث تضییع حقوق بیت المال شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، با اشاره به اینکه جهت اتمام عملیات لایروبی به اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان فرصت داده شد افزود: امروز مقرر کردیم تا نیمه اول تیرماه امسال عملیات لایروبی بندر آستارا به اتمام برسد.

وی با اشاره با آغاز ساخت پل مرزی جدید مشترک ایران و جمهوری آذربایجان نیز خاطرنشان کرد: با احداث این پل مشترک مرزی آستاراچای بین ایران و جمهوری آذربایجان در مرز آستارا ظرفیت ترانزیت زمینی دو کشور افزایش خواهد یافت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به اینکه تیرپارک دو هکتاری نیز تا ۱۰ تیرماه آماده بهره‌برداری می شود تصریح کرد: در خصوص مشکلات پایانه مرزی مشترک ریلی نیز مقرر کردیم جلسه ای در استانداری گیلان جهت رفع مشکلات موجود برگزار شود.

ظهر امروز سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، ناظر گمرکات استان گیلان و جمعی از مسئولین شهرستانی از مجتمع بندری آستارا بازدید کردند.

پیش از این معاون قضایی دادستان کل کشور، در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا و زیرساخت‌های مجتمع بندری آستارا از عدم اتمام طرح لایروبی بندر آستارا پس از گذشت ۱۳ سال از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان انتقاد کرده بود.

 

انتهای پیام/