امام جمعه آستارا

سفر خانواده یک مقام مسئول ارشد نظام به خارج از کشور به هیچ وجه پذیرفته نیست/بسیاری از خانواده ها رنگ سفر را ندیده اند

امام جمعه آستارا:سفر خانواده یک مقام مسئول ارشد نظام به خارج از کشور به هیچ وجه پذیرفته نیست/بسیاری از خانواده ها رنگ سفر را ندیده اند.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت امیرالمومنین علی بن ابی طالب(ع) به بیان فضائل و ویژگی های آن حضرت پرداخت و عمل به سیره و روش ایشان را بهترین راه محبت عملی به ساحت ولایت و امامت دانست.

وی با بیان اینکه سیره امیرالمؤمنین(ع) در دوران مسئولیت و حکومت ساده زیستی و همراهی با پایین ترین اقشار جامعه بود افزود: امیرالمؤمنین علی (ع) باید الگوی رفتاری مسئولان ما باشد. حضرت از بسیاری از مباحات پرهیز می کرد و حتی کیسه آرد خود را مهر و موم می کرد تا مبادا کسی روغن به آرد اضافه کند و آن را تبدیل به حلوا کند.

خطیب جمعه آستارا با توجه به حاشیه های پیش آمده در خصوص سفر خارجی خانواده یکی از مسئولان در ماه مبارک رمضان گفت: به مسئولان توصیه می کنم بر اساس دستورات دینی خود و خانواده شان را از موضع تهمت حفظ کنند و اجازه ندهند چنین مسائلی موجب بدبینی مردم به ایشان گردد.

یقینا در این شرایط اقتصادی و کرونایی که بسیاری از خانواده ها به خاطر مشکلات معیشتی دو سال است که رنگ سفر را ندیده اند، سفر خانواده یک مقام مسئول ارشد نظام به خارج از کشور، آن هم در ماه مبارک رمضان به هیچ وجه پذیرفته نیست و خلاف سیره امیرالمؤمنین (ع) می باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستارا با محکومیت اقدام گروهی راست گرای افراطی ضد دین در سوئد و آتش زدن قرآن کریم در ماه مبارک رمضان گفت: اهانت به قرآن کریم به بهانه آزادی بیان قلب دو میلیارد مسلمان سراسر جهان را به درد آورده است. غربی ها از رشد اسلام در قلب اروپا نگران هستند اما باید بدانند این اقدام باعث گسترش بیشتر اسلام در جهان خواهد شد.

امام جمعه آستارا ضمن گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی و همچنین سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش و سپاه را دو بازوی توانمند انقلاب و رهبری خواند و گفت: دلاور مردان سپاه و ارتش هم در حفظ امنیت مرزها و هم در ارائه خدمات مختلف در روزهای سخت یار و یاور مردم عزیز ایران بوده اند و مردم قدرشناس ما هم همیشه قدردان زحمات ارتش غیور و سپاه عزیز هستند.

حجت الاسلام و المسلمین باقری ارومی با توجه به در پیش بودن روز جهانی قدس از همه مردم و مسئولان خواست تا با حضور یکپارچه خود حماسه با شکوهی را رقم بزنند.

وی شرکت در راهپیمایی قدس امسال را از چند جهت حائز اهمیت دانست و گفت: اول اینکه بعد از دو سال تعطیلی کرونایی مجددا راهپیمایی طبق سالهای گذشته برپا خواهد شد و مسأله دوم تحولات این روزهای فلسطین و بیداری جوانان غیور فلسطینی در راه اندازی جریان مقاومت و مقابله با صهیونیست هایی است که به شدت از درون سست و ضعیف شده اند و چیزی تا نابودی فاصله ندارند.

انتهای پیام/