جمهوری آذربایجان ۲۱ زندانی ایرانی را از مرز آستارا تحویل داد

جمهوری آذربایجان ۲۱ زندانی ایرانی را برای دومین بار در سال جاری، با حضور جمعی از مقامات مرزبانی و قضایی، از طریق گمرک آستارا به مسئولان ایرانی تحویل داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، سرپرست فرمانداری آستارا روز چهارشنبه در بازدید از تحویل زندانیان در پل مرزی این شهرستان گفت: انتقال زندانیان بر اساس موافقت نامه مبادله زندانیان بین دو کشور انجام شد و ۱۸ زندانی مرد برای سپری کردن مرحله قرنطینه به زندان حویق تالش و سه زندانی زن نیز به زندان لاکان رشت منتقل شدند.
سعید میرقربانی اظهار کرد: اغلب این افراد به اتهام قاچاق و حمل، خرید و فروش مواد مخدر زندانی شده بودند و بقیه دوران محکومیت خود را در زندان های کشورمان سپری خواهند کرد و امکان ملاقات زندانیان با خانواده هایشان و اجرای عادلانه قانون در مورد آنها، از هدف های انتقال زندانیان است.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۷۸ قرارداد انتقال محکومان بین ایران و جمهوری آذربایجان اجرا می شود و هموطنان برای سفر به جمهوری آذربایجان، از طریق گمرک و با طی مراحل قانونی اقدام و سپس مدت اقامت خود را ثبت کنند تا مشمول جرائم نقدی و حبس نشوند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و گمرک در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی آن به صورت شبانه روزی دایر است.

انتهای پیام/