فرماندار آستارا خبر داد؛

ثبت نام ۳۷ داوطلب در انتخابات مجلس شهرستان آستارا نهایی شد

فرماندار آستارا از ثبت نام قطعی ۳۷ نفر از دواطلبان نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه آستارا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، محمدرضا شهاب زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به ثبت نام نهایی ۳۷ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه آستارا اظهار داشت: ثبت‌نام نهایی از ۲۷ مهر آغاز شد و تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه سوم آبان ادامه یافت که در این مدت ۳۷ نفر ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

فرماندار آستارا با بیان اینکه از این تعداد ۳۵ نفر مرد و دو نفر زن هستند، افزود: جوانترین ثبت نامی ۳۵ سال سن دارد و مسن ترین ثبت نامی از آستارا ۶۵ ساله است.

شهاب زاده ادامه داد: یک نفر از داوطلبان مدرک کارشناسی دارد و ۲۹ نفر کارشناسی ارشد و هفت نفر نیز دارای مدرک تحصیلی دکتری هستند که ۲۶ نفر از آنها دارای سابقه ایثارگری و ۱۱ نفر نیز بدون سابقه ایثارگری نیز می‌باشند.

فرماندار آستارا با بیان اینکه با پایان مهلت ثبت نام نهایی داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، از چهارم آبان با آغاز فرآیند احراز صلاحیت داوطلبان توسط هیئت‌های اجرایی، استعلام از مراجع پنج‌گانه و ارائه نتایج به هیئت‌های نظارت تا ۱۹ آبان ماه سال جاری ادامه می‌یابد، افزود: مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت چهار اصل مهم در انتخابات هستند و تمام تلاش ما برگزاری یک انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم است.

وی از ثبت نام برخی از نمایندگان ادوار مجلس شهرستان آستارا برای رقابت انتخاباتی در ۱۱ اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: امیدواریم داوطلبان با شیوه های قانونی و در زمان مشخص شده قانونی تبلیغات انتخاباتی خود را انجام دهند.

شهاب زاده با اشاره به عزم جدی دست اندرکاران برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه آستارا برای مقابله با هر گونه خرید و فروش آرا در زمان برگزاری انتخابات اظهار کرد: در مجموع ۹۹ صندوق برای برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا در نظر گرفته شده است که یکی از صندوق های اخذ رای سیار است.

فرماندار آستارا یادآور شد: ان شاءالله با عنایت خداوند متعال و همت و تلاش کلیه همکاران مسیر باقی مانده تا اتمام رسمی فرآیند انتخابات را به بهترین نحو ممکن در سطح شهرستان آستارا طی خواهیم کرد و موجب بجای ماندن خاطره و سابقه ای درخشان از برگزاری انتخابات اسفندماه سال ۱۴۰۲ در اذهان مردم شهرستان مرزی آستارا خواهیم شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همراه با ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/