وزیر راه و شهرسازی خبر داد

افزایش ۵ برابری صادرات جاده‌ای به روسیه بعد از تکمیل پل آستارا

وزیر راه و شهرسازی گفت: پل جاده‌ای آستارای ایران به آستارای آذربایجان، کلنگ زنی اش انجام شده است؛ قرارگاه خاتم هم اکنون مشغول تکمیل این پل است و تا 10 ماه آینده به اتمام می‌رسد، بعد از آن تعداد کامیون‌های ورودی ما به روسیه از 200 کامیون به یک‌هزار کامیون افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، ، رستم قاسمی امروز در حاشیه بازدید از تجهیزات و امکانات بندرانزلی برای تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم انزلی انتظار ایجاد یک ایستگاه در این شهرستان را دارند، اظهار کرد: مردم انزلی تقاضا دارد که یک ایستگاه در انزلی ایجاد شود، ولی این انشعاب وقتی به بندر کاسپین می‌آید عملا برای آستارا می‌رود، یعنی همان پروژه راه آهن رشت به آستارا است.

وی با اشاره به میزان باقی مانده از پروژه راه‌آهن رشت به آستارا گفت: بر اساس آمار تنها ۱۶۵ کیلومتر از این پروژه باقی مانده است‌  در واقع با انجام این کار ایران به راه آهن آذربایجان وصل شده و از آنجا هم به روسیه و در نهایت به اروپا وصل می‌شود‌.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید اهتمام دولت به افزایش صادرات به روسیه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در چند ماه گذشته ۲۰۰ کامیون به سمت روسیه داشته و در همین مدت دو ماهه ۶۲ درصد به تعداد کامیون‌های ما به سمت روسیه اضافه شده و هدف‌گذاری دولت رسیدن این مهم به ۴۰۰ عدد کامیون است.

به گفته قاسمی این پل که توافقش در آذربایجان امضا و کلنگش هم زده شده قرارگاه هم مشغول به تکمیل آن است، که با تکمیل آن تعداد کامیون‌های واردی به روسیه به یک‌هزار عدد می‌رسد و تا ۱۰ ماه آینده تکمیل می‌شود.

 در سفر امروز رئیس جمهور برای توسعه راه‌های گیلان اعم از تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح، کمربندی‌ها، بزرگراه‌ها و باقی مانده آزاد راه رشت – قزوین بیش از دو هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/