اولتیماتوم به فروشگاه های عرضه مواد غذایی

اخطار فرمانداری آستارا به فروشگاه های عرضه مواد غذایی: با کسی تعارف نداریم؛کالاهای اساسی در قفسه ها نباشد پلمب می شوید

معاون فرماندار آستارا گفت: مشکلی در تامین کالاهای اساسی در شهرستان نیست و اگر تا 24 ساعت کالاهای اساسی در قفسه ها نباشد پلمب می شوید.

به گزارش پایگاه خبری بندر آستارا، جمشید مهدوی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان، حذف ارز ترجیحی را یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت خواند و اظهار داشت: دولت از مدت‌ها پیش‌ بر حذف ارز ترجیحی باهدف جلوگیری از رانت و فساد و بازگرداندن چندین میلیارد دلار به خزانه اصرار داشت و تمام بازخوردهای آن پیش‌بینی‌شده بود.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری آستارا بابیان اینکه حذف ارز ترجیحی به‌عنوان یک جراحی بزرگ اقتصادی تحولات عظیمی به دنبال خواهد داشت افزود: طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها یک اصلاح اقتصادی بزرگ به نفع مردم است که در کشور شروع‌شده و هدف آن هدفمند کردن یارانه‌ها است.
وی بابیان اینکه در این طرح یارانه‌ها حدف نخواهد شد و فقط تخصیص یارانه‌ها از روی کالا به مردم منتقل می‌شود و عدالت توزیع را برقرار می‌کند بر لزوم همکاری و حمایت مردم مؤمن و انقلابی آستارا تأکید کرد.
مهدوی با تأکید بر این‌که قیمت آزاد کالاها نیز از دیروز جمعه اعمال‌شده است، یادآور شد: با توجه به اینکه ما قیمت‌هایی را از قبل در برخی از کالاها در فروشگاه‌ها داشتیم طبیعتاً ازدحام خرید به دلیل تفاوت قیمت‌ها بسیار بالا بوده است؛ با نرخ جدید کالاها هیچ مشکلی در عرضه وجود نخواهد داشت.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری آستارا با اشاره به ازدحام چند روز اخیر مردم در برخی از فروشگاه‌های این شهرستان نیز گفت: بیشتر مواردی که در خریدها داشته‌ایم ناشی از تغییر قیمتی بوده که انجام‌شده و تقاضا در فروشگاه‌ها افزایش پیداکرده است؛ و قطعاً کمبودی در کالاها در سطح شهرستان نخواهیم داشت.
مهدوی بابیان اینکه اکیپ نظارتی و بازرسی از فروشگاه‌های عرضه کالای اساسی در شهرستان باقدرت بیشتری در حال انجام است خاطرنشان کرد: به صاحبان فروشگاه‌های توزیع کالای اساسی اخطار داده‌ایم که از امروز تمام کالاهای اساسی باید در دسترس عموم قرار بگیرد.

معاون فرماندار آستارا خطاب به فروشگاه های عرضه مواد غذایی گفت: مشکلی در تامین کالاهای اساسی در شهرستان نیست و اگر تا ۲۴ ساعت کالاهای اساسی در قفسه ها نباشد پلمب می شوید.

وی بابیان اینکه تمام اقدامات و برنامه‌های لازم جهت تأمین و توزیع کالاهای اساسی مردم در شهرستان انجام‌شده است تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، هیچ مشکلی در تأمین و توزیع کالای اساسی در آستارا نداریم.
مهدوی، در ادامه با تأکید بر اینکه با اخلال گران حوزه بازار در امر توزیع و فروش به‌شدت طبق قانون برخورد خواهد شد افزود: هیچ راننده مسافری و باری حق افزایش خودسرانه قیمت‌ها به بهانه حذف ارز ترجیحی را ندارد.
معاون فرماندار آستارا با تأکید بر اینکه فزایش قیمت سایر کالاها بدون طی فرآیند قانونی ممنوع است و سازمان‌های نظارتی و بازرسی مکلف به رصد مستمر بازار و برخورد با هرگونه تخلف می‌باشند از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلف، مراتب را از طریق سامانه‌های ارتباطات مردمی (شماره‌های ۱۲۴ و ۱۳۵) به نهادهای مذکور اطلاع دهند.
انتهای پیام/