به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی (سه‌شنبه ۳ دی‌) پارلمان قوه مقننه، با ۱۴۹ رأی موافق، ۱۴ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در مجلس کلیات طرح شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت انتخاباتی در انتخابات مجلس را تصویب کردند.

در جریان بررسی کلیات این طرح اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها گفت: این طرح بخشی از طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس مربوط به استانی شدن انتخابات بود که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت.

با توجه به مهم بودن این موضوع در انتخابات مجلس درخواست ما از نمایندگان رأی مثبت به این طرح است.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز درباره طرح مذکور، گفت: علیرغم آنکه ما در لایحه جامع انتخابات بخش قابل توجهی از طرح مذکور را آورده بودیم اما دولت با این طرح موافق است. حتی اگر بخشی از این طرح بار مالی داشته باشد، دولت می پذیرد چرا که دولت از این طرح استقبال می کند.

وی تصریح کرد: طرح شفاف سازی منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی در راستای ارتقاء اعتماد مردم به نظام است و این شفافیت یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

پس از تصویب کلیات طرح مذکور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان تا ساعت ۲ بعدازظهر امروز می توانند پیشنهادات خود درباره طرح مذکور را ارائه دهند و جزئیات این طرح در جلسه علنی بعدی مجلس شورای اسلامی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

انتهای پیام/