به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بندر آستارا، حسن رستم زاد ظهر امروز در جریان بازدید از خادمین اربعین حسینی در پایانه مسافری این شهرستان اظهار داشت: از بدو ورود زوار خارجی از مرز آستارا، خادمین باجان و مال خود به زوار حسینی خدمت کردند و نشان دادند که این شهرستان ولایی و حسینی است.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه ورود زائرین خارجی از مرز آستارا نسبت به سال گذشته افزایش داشته است افزود: با ورود یک هزار و ۳۰۰ زائر خارجی اربعین حسینی از مرز این شهرستان به کشور، شمار زائران ورودی از این مرز نزدیک به ۱۷ هزار نفر رسید.

رستم زاد بابیان اینکه خادمین حسینی در موکب‌های برپاشده از زائرین خارجی پذیرایی می‌کنند تصریح کرد:  زائران خارجی اکثراً از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان هستند که با ۲۷۰ دستگاه اتوبوس و ۱۴۰ دستگاه مینی‌بوس و سواری از مرز آستارا وارد کشور شدند.

وی ادامه داد:  دو موکب در محوطه پایانه مرزی و حرم امامزادگان این شهرستان با ۱۲۰ خادم افتخاری در حال خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی می‌باشند.

فرماندار آستارا  با قدردانی از مردم بافرهنگ و غیور شهرستان آستارا در خدمت‌رسانی به زوار حسینی خاطرنشان کرد: امسال با تقویت بنیه‌های فرهنگی، و خیرین عزیز هدایت نذورات مردمی برای ارتقای خدمات بهتر به زائرین به نحو احسن انجام گرفت.

رستم زاد با اشاره به اینکه شهرستان مرزی بندر آستارا به‌عنوان میزبان و به‌نوعی دروازه اربعین حسینی نامیده می‌شود، افزود: شهرستان مرزی بندر آستارا یک شهر ولایی و حسینی است و امروز با این حجم ورود زوار خارجی  به‌عنوان دارالخادمین حسینی در راستای خدمات‌رسانی به زوار نامیده می‌شود.

انتهای پیام/